16RIA160
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
16RIA160
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors SCRs
Product Status : Active
Mounting Type : Stud Mount
Package : Bulk
Voltage - Off State : 1.6 kV
Series : 16RIA
Current - On State (It (AV)) (Max) : 16 A
Supplier Device Package : TO-48
Mfr : Solid State Inc.
Operating Temperature : -
SCR Type : -
Package / Case : TO-208AA, TO-48-3, Stud
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : -
Description : SCR THYRISTOR 25 AMP TO 48
Contact Now
SCR 1.6 kV Stud Mount TO-48